Kohtauspaikka



Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Kirjautuaksesi anna tunnus, salasana ja istuntosi pituus
Tarkempi haku  
6989 jäsentä  •  418480 viestiä  •  20020 aihetta

Kirjoittaja Aihe: NOVORAPID?????  (Luettu 1121 kertaa)

Guest

  • Vieras
NOVORAPID?????
« : Toukokuu 12, 2004, 22:02:00 ip »

Terveppäterve taas!

Mulla alkoi tänää novorapidin ottaminen ensimmäistä kertaa. Ihmettelen vaan kun pistospaikkoihin on tullut punaisia pisteitä, aivan kuin hyttysen pistoja. Mahtaako kenellekkään olla tuttua. Ainetta olen laittanut aamusta asti muutamia yksiköitä kerrallaan. Voiko mahdollisesti olla allerginen reaktio/EI KAI VAARALLISTA??????
Kirjattu

Pexi

  • Jäsen
  • Viestejä: 146
Re: NOVORAPID?????
« Vastaus #1 : Toukokuu 13, 2004, 00:41:00 ap »

Mulle joskus tulee mutta en ole siihen kiinnittänyt sen kummemmin huomiota kun ne aina häviävät nopeasti.
Kirjattu

**DONOTDELETE**

  • Vieras
Re: NOVORAPID?????
« Vastaus #2 : Toukokuu 13, 2004, 09:46:00 ap »

Minulle tuli niitä, kun aloitin Lantuksen. Ovat aina hävinneet päivän sisällä, eikä niitä enää tule, tuli kuitenkin useita kuukausia, ennenkuin lakkasi tulemasta.
Ilmeisesti reaktio uuteen aineeseen (joko itse insuliiniin tai sen säilöntäaineisiin).
Kirjattu

**DONOTDELETE**

  • Vieras
Re: NOVORAPID?????
« Vastaus #3 : Toukokuu 15, 2004, 00:21:00 ap »

Mulle tulee vain pieni punainen pistoksen jälki joka "paranee" n.3päivässä. Ei "hyttysten" isompi läiskä.    Ei ainakaan tartte merkata edellistä pistospaikkaa!!!  
Kirjattu
 

Linkkejä








Osallistu Diabetes arjessa -kyselyymme

Julkaistu 07.08.2020 | 10:59